Vyhledat
  • digiCHAIN

Praha chce řešit parkování zásobovacích dodávek v centru a podpoří zásobování pomocí elektrokol

Praha schválila studii, která počítá s budování mikrodep pro zásobování centra pomocí nákladních elektrokol s cílem řešit situaci s parkováním v centru. Součástí konceptu je i napojení logistických areálů na železnici nebo udržení lodní dopravy v centru.


Čím je tato zpráva zajímavá? Metropole na celém světě bojují s efektivním zvládnutím poslední míle. Čím dál více lidí v těchto městech bydlí, je tam čím dál více turistů, všichni lidé si už nenosí nákup z práce domů, ale nechají si ho přivést kurýrem. A navíc, čím dál více lidí nechce doručení "někdy zítra" tak jak to optimálně vychází přepravní službě, ale chtějí to kdy se to hodí jim - což vytváří další špičky v některé části dne.


Již před 20 lety začaly vznikat koncepty, které říkaly, že tento problém nemá jiné řešení, než překladiště na okraji centra, odkud budou vycházet pěší kurýři, kurýři na kolech, skútrech atd. Ten koncept má jedinou nevýhodou - žádný hráč, ať už ecommerce firma nebo logistická firma, nemá schopnost, objem, aby si provozoval depa sám. A spolupráce různých ecommerce firem, nebo nedejbože přepravců, se zdá utopie. Město je sice může motivovat restrikcemi vjezdu do centra, ale to má veliké politické důsledky.


Je tady prostor pro velkého investora typu těch, kteří stáli za inovativnímu projekty jako jsou Rohlík, Dáme jídlo a pod. k vybudování unikátní logistiky budoucnosti. Kdo to bude?


https://logistika.ihned.cz/c1-66776230-praha-podpori-zasobovani-v-centru-nakladnimi-koly-pro-dodavky-planuje-vice-parkovacich-mis

2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kontaktujte nás / Contact us

 Adresa: Brožíkova 8, 266 01 Beroun

© 2023 by digiCHAIN.

  • Linkedin